Arbona koristi kolačiće kako bi vam osigurala personalizovano i kvalitetno iskustvo na stranici, bez prikupljanja vaših ličnih podataka. Prihvatite kolačiće ili pročitajte više informacija.
Zatražite ponudu

Kako glasovno pretraživanje utiče na digitalni marketing?

Kako glasovno pretraživanje utiče na digitalni marketing? Ovo pitanje se sve češće susreće kod marketing stručnjaka, ali i oglašivača koji koriste razne marketing alate u digitalnom poslovanju. Glavna odlika glasovnog pretraživanje je što ono umesto upisivanja traženih pojmova u pretraživaču koristi govor kao primarni način pretraživanja.


Dakle, korisnik govorom pretražuje željene pojmove. Ali, kako to utiče na oglašivače u digitalnom marketingu? Oglašivači bi svakako trebali obratiti pažnju na sledeće činjenice:
 
  • Dužina upita - dužina tekstualnih upita često je kratka (2 do 3 reči), dok je dužina govornih upita duža i često formirana u rečenicu.
  • Postavljanje upita - govorni upiti većinom su formirani u obliku upitnih rečenica.
  • Detaljniji opisi traženih pojmova
  • Lokalno pretraživanje - govorni upiti često su lokalno bazirani te time i utječu posebice na lokalne oglašivače.
  • Brži odgovori i akcija - korisnici često traže brze odgovore u tražilici te ni ne posećuju web sajt oglašivača. Npr. na pitanje "Gde je najbliži italijanski restoran, a da je blizu mene?", korisnici odgovor očekuju odmah u rezultatima pretraživanja.

Ove činjenice svakako se trebaju uzeti u obzir kod planiranja budućih kampanja u digitalnom marketingu, a u cilju što kompetentnijih promotivnih oglasa.